Můj příběh

,,Více než 10 let se věnuji oboru účetnictví.  Za tuto dobu jsem získala cenné zkušenosti, které ráda předávám dál. 

Pomáhám začínajícím účetním překonat počáteční obtíže a dávám jim jednoduché návody, jak dělat účetnictví správně a efektivně.''

Současnost

V současné době pracuji jako hlavní účetní ve stavební firmě. Oboru účetnictví se věnuji více než 10 let. Účetnictví je pro mě nejen koníčkem, ale i výzvou. Je skvělé, když znáte pravidla a umíte hrát tuto zábavnou "hru s čísly".

Vždycky ale nebylo všechno takhle růžové...

Když si vzpomenu na svoje začátky, tak všechno nebylo vždycky takhle růžové. 

Nevystudovala jsem ekonomickou školu, ani žádný jiný finanční obor, pouze jsem absolvovala měsíční kurz jako "samostatná účetní. V roce 2013 jsem začala pracovat jako účetní ve stavební firmě svého přítele. Neměla jsem vůbec žádnou praxi a účetnictví jsem znala jen z teorie. Ale říkala jsem si, že když si nebudu s něčím vědět rady, ta si to prostě vyhledám na internetu.

Najednou jsem ale narážela na překážky, se kterými jsem si vůběc nevěděla rady. Potýkala jsem se se spoustou otázek, na které jsem neznala odpovědi. A tak jsem je začala hledat na internetu. Někdy bylo buď obtížné vůbec nějaké informace k danému tématu najít, anebo byly tak složitě vyloženy, že jim bylo těžké porozumět. 

A jaké byly mé nejčastější otázky v mé situaci:

Kam mám to či ono zaúčtovat?

Jak mám ten formulář vyplnit?

Jaké doklady potřebuji doložit?

Atd, atd....

Co bylo dál?

Firma se neustále rozšiřovala a práce přibývalo a otázek samozřemě také. Od rána do večera jsem trávila svůj čas buď na počítači nebo jsem běhala po úřadech s různýma formulářema. Byla jsem z toho dost psychicky vyčerpaná. 

Zhruba po roce a půl mého neustálého boje zvládnout vše sama, jsem si řekla, že takhle to dál nejde... A tak jsme přijali novou pracovní sílu.

Já sama jsem začala více pracovat na svém vzdělávání - přečetla jsem spoustu článků, koupila si pár knih, navštívila několik školení a taky jsem získala kontakt na několik daňových poradců, od kterých se neustále učím.

Dnes už něběhám po úřadech, ale využívám moderní technologie, abych ušetřila svůj čas 🙂